Przejdź do głównej zawartości
4

Strefa Klienta

 

Najczęściej zadawane pytania

Jakie doświadczenie w branży deweloperskiej posiada spółka Imperial Capital?

Imperial Capital jest spółką inwestycyjną kompleksowo realizującą projekty deweloperskie na krakowskim rynku mieszkaniowym i biurowym. Z powodzeniem oddała już do użytkowania I, II, III i IV etap, czyli 150 mieszkań w inwestycji Stawowa Residence. Kolejnym zrealizowanym projektem jest Green Park Villa, w ramach którego do użytku oddane zostało 56 mieszkań. Obecnie trwa sprzedaż II i III etapu inwestycji, obejmujący łącznie 160 mieszkań. W styczniu 2020 roku wystartował trzeci, największy projekt mieszkaniowy Imperial CitiYes, oferujący 289 mieszkań w metrażach 25-128m2 i lokale usługowe w Czyżynach przy ul. Nowohuckiej 46. W czerwcu 2021 roku rozpoczęła się sprzedaż kolejnej inwestycji – Zalesie Corner House przy ul. Zalesie na Ruczaju, jest to kameralny budynek z 24 mieszkaniami.  Oprócz projektów mieszkaniowych zrealizowany został również projekt biurowy – Imperial Business Center przy ul. Wadowickiej 7 w Krakowie, który otrzymał pozwolenie na użytkowanie w sierpniu 2018 r. Budynek zajął 1. Miejsce w kategorii U - budynki użyteczności publicznej w Plebiscycie Wystawy Architekci Małopolski 2017. Na VII piętrze biurowca znajduje się główna siedziba Spółki i Biuro Sprzedaży.

W jaki sposób deweloper może zagwarantować bezpieczeństwo klientom, kupującym mieszkania w Green Park Villa by Imperial?

Spółka Imperial Capital z o.o. realizując inwestycje deweloperskie jest zobowiązana do przestrzegania zapisów zawartych w ustawie o ochronie praw nabywców, potocznie zwaną ustawą deweloperską. Co oznacza, że praktycznie cały proces sprzedaży musi być prowadzony zgodnie z tą ustawą. Jednym z głównych zabezpieczeń dla każdego klienta jest rachunek powierniczy.

W jaki sposób działa otwarty rachunek powierniczy?

Spółka prowadząc sprzedaż mieszkań musi uruchomić w wybranym banku rachunek powierniczy. Kiedy klienci podpisują umowy deweloperskie dotyczące ich mieszkań, dla każdego z nich aktywowany jest indywidualny rachunek powierniczy, gdzie mają być dokonywane wszystkie wpłaty związane z daną transakcją. Przy otwartym rachunku powierniczym, zgromadzone środki są przekazywane Spółce dopiero po zakończeniu danego etapu inwestycji. Aby jednak tak się stało, za każdym razem sprawdza ten fakt uprawniony pracownik z banku, który posiada wiedzę z zakresu budownictwa. Wypłata może zostać wstrzymana, jeśli wykryje jakieś nieprawidłowości. Jeżeli wszystko zgadza się z harmonogramem prac, bank wypłaca transzę środków Spółce zgodnie z obowiązującą umową deweloperską. Warto podkreślić, że deweloper może dysponować środkami wypłacanymi z otwartego rachunku powierniczego tylko i wyłącznie w celu realizacji inwestycji, dla której prowadzony jest rachunek powierniczy. Środki, które są wypłacane, w pierwszej kolejności służą do spłacenia kredytu deweloperskiego. Tak skonstruowany proces przepływu środków, gwarantuje klientom maksymalną ochronę przy zakupie mieszkań.

Czy grunt na którym realizowana jest inwestycja jest własnością czy jest oddany w użytkowanie wieczyste?

Działki, na których realizowana jest inwestycja Imperial Green Park Villa, są własnością dewelopera, w związku z tym klient po umowie końcowej będzie również posiadał udział w gruncie, który będzie stanowić jego własność. W odróżnieniu od użytkowania wieczystego właściciel nieruchomości nie będzie ponosić żadnych innych kosztów poza podatkiem od nieruchomości.

Czy są przewidziane kolejne inwestycje?

Imperial CitiYes to projekt jednoetapowy, którego termin realizacji przewidziano na III kwartał 2022 r. Natomiast nasza inwestycja zlokalizowana w Bronowicach - Imperial Green Park Villa jest projektem mieszkaniowym, który zakłada kilka etapów. Obecnie trwa sprzedaż II i III etapu. W planach spółki jest jeszcze etap V inwestycji zlokalizowanej przy ul. Stawowej oraz nowe inwestycji w dzielnicy Bronowice, Prądnik Biały oraz Ruczaj. Spółka aktywnie szuka nowych gruntów pod kolejne inwestycje.

Jak kupić mieszkanie?

 • Wybierasz Twoje nowe mieszkanie
  1
 • Jeśli potrzebujesz kredytu, spotkaj się z ekspertem ds. kredytów hipotecznych
  1a
 • Podpisujesz umowę deweloperską z pełnomocnikiem Spółki w Kancelarii Notarialnej
  2
 • Dokonujesz wpłat zgodnie z harmonogramem płatności na rachunek powierniczy
  3
 • Otrzymujesz informację od Spółki o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku, w którym znajduje się Twoje mieszkanie
  4
 • Podpisujesz protokół odbioru technicznego mieszkania
  5
 • Spotykasz się ponownie z pełnomocnikiem Spółki w Kancelarii Notarialnej w celu podpisania umowy przenoszącej na Ciebie własność mieszkania
  6
 • Otrzymujesz klucze zgodnie z protokołem zdawczo-odbiorczym mieszkania
  7

Loading...