Strefa klienta

Najczęściej zadawane pytania

1. JAKIE DOŚWIADCZENIE W BRANŻY DEWELOPERSKIEJ POSIADA SPÓŁKA IMPERIAL CAPITAL?

Spółka Imperial Capital od trzech lat dynamicznie rozwija się na rynku deweloperskim. Z powodzeniem oddała już do użytkowania I, II i III etap, czyli 112 mieszkań w inwestycji Stawowa Residence, a obecnie prowadzi sprzedaż IV etapu. W planach spółki jest jeszcze etap V i VI tej inwestycji - zlokalizowanej przy ul. Stawowej w dzielnicy Bronowice. Równocześnie realizuje projekt – Green Park Villa, w ramach którego do użytku oddany został już I Etap – 56 mieszkań. Obecnie trwa sprzedaż II Etapu inwestycji, obejmujący 76 mieszkań. Pod koniec grudnia 2019 r. wystartował trzeci, największy projekt mieszkaniowy Imperial Citi Yes, oferujący 289 mieszkań w metrażach 25-128m2 i lokale usługowe w Czyżynach przy ul. Nowohuckiej 46. Oprócz projektów mieszkaniowych zrealizowany został również projekt biurowy – Imperial Business Center przy ul. Wadowickiej 7 w Krakowie, który otrzymał pozwolenie na użytkowanie w sierpniu 2018 r. Budynek zajął 1. Miejsce w kategorii U - budynki użyteczności publicznej w Plebiscycie Wystawy Architekci Małopolski 2017. Na VII piętrze biurowca znajduje się główna siedziba Spółki i Biuro Sprzedaży.

2. CZY OPRÓCZ IMPERIAL GREEN PARK VILLA SĄ PRZEWIDZIANE KOLEJNE INWESTYCJE LUB CZY SĄ JUŻ ROZPOCZĘTE?

Imperial Green Park Villa jest projektem mieszkaniowym, który zakłada kilka etapów. Obecnie zakończono realizację I etapu oraz rozpoczęto sprzedaż II etapu. Równocześnie trwa sprzedaż 38 mieszkań z IV etapu inwestycji Stawowa Residence przy ul. Stawowej w Bronowicach, a także prowadzona jest sprzedaż 289 mieszkań i lokali usługowych w Imperial Citi Yes przy ul. Nowohuckiej 46 w Czyżynach. Planowana jest również budowa nowego biurowca o powierzchni 13 000 m2 GLA. Spółka aktywnie szuka nowych gruntów pod kolejne inwestycje.

3. W JAKI SPOSÓB DEWELOPER MOŻE ZAGWARANTOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO KLIENTOM, KUPUJĄCYM MIESZKANIA W IMPERIAL GREEN PARK VILLA?

Spółka Imperial Capital z o.o. realizując inwestycję deweloperskie za pomocą spółek celowych jest zobowiązana do przestrzegania zapisów zawartych w ustawie o ochronie praw nabywców, potocznie zwaną ustawą deweloperską. Co oznacza, że praktycznie cały proces sprzedaży musi być prowadzony zgodnie z tą ustawą. Jednym z głównych zabezpieczeń dla każdego klienta jest rachunek powierniczy. Imperial Green Park Villa posiada rachunek powierniczy otwarty w Alior Banku.

4. W JAKI SPOSÓB DZIAŁA OTWARTY RACHUNEK POWIERNICZY?

Spółka prowadząc sprzedaż mieszkań musi uruchomić w wybranym banku rachunek powierniczy. Kiedy klienci podpisują umowy deweloperskie dotyczące ich mieszkań, dla każdego z nich aktywowany jest indywidualny rachunek powierniczy, gdzie mają być dokonywane wszystkie wpłaty związane z daną transakcją. Przy otwartym rachunku powierniczym, zgromadzone środki są przekazywane Spółce dopiero po zakończeniu danego etapu inwestycji. Aby jednak tak się stało, za każdym razem sprawdza ten fakt uprawniony pracownik z banku, który posiada wiedzę z zakresu budownictwa. Wypłata może zostać wstrzymana, jeśli wykryje jakieś nieprawidłowości. Jeżeli wszystko zgadza się z harmonogramem prac, bank wypłaca transzę środków Spółce zgodnie z obowiązującą umową deweloperską. Warto podkreślić, że deweloper może dysponować środkami wypłacanymi z otwartego rachunku powierniczego tylko i wyłącznie w celu realizacji inwestycji, dla której prowadzony jest rachunek powierniczy. Środki, które są wypłacane, w pierwszej kolejności służą do spłacenia kredytu deweloperskiego. Tak skonstruowany proces przepływu środków, gwarantuje klientom maksymalną ochronę przy zakupie mieszkań.

5. CZY GRUNT NA KTÓRYM REALIZOWANA JEST INWESTYCJA JEST WŁASNOŚCIĄ CZY JEST ODDANY W UŻYTKOWANIE WIECZYSTE?

Działki, na których realizowana jest inwestycja Imperial Green Park Villa są własnością dewelopera, w związku z tym klient po umowie końcowej będzie również posiadał udział w gruncie, który będzie stanowić jego własność. W odróżnieniu do użytkowania wieczystego właściciel nieruchomości nie będzie ponosić żadnych innych kosztów poza podatkiem od nieruchomości.

Nasz Partner, który pomoże Ci uzyskać
kredyt na zakup mieszkania

sprawdź ofertę

Jak kupić mieszkanie?

1
Wybierasz Twoje
nowe mieszkanie
2
Podpisujesz umowę
deweloperską z pełnomocnikiem Spółki w Kancelarii Notarialnej
3
Dokonujesz wpłat
zgodnie z harmonogramem płatności na rachunek powierniczy
4
Otrzymujesz informację
od Spółki o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku, w którym znajduje się Twoje mieszkanie
5
Podpisujesz protokół odbioru
technicznego mieszkania
6
Spotykasz się ponownie
z pełnomocnikiem Spółki w Kancelarii Notarialnej w celu podpisania umowy przenoszącej na Ciebie własność mieszkania
7
Otrzymujesz klucze
zgodnie z protokołem zdawczo-odbiorczym mieszkania