Przejdź do głównej zawartości
4

Strefa Klienta

 

Najczęściej zadawane pytania

Jakie doświadczenie w branży deweloperskiej posiada spółka Imperial Capital?
Spółka Imperial Capital dynamicznie rozwija się na rynku deweloperskim. Z powodzeniem oddała już do użytkowania 4 etapy, czyli 150 mieszkań w inwestycji Imperial Stawowa Residence oraz 1 etap, czyli 56 mieszkań, w inwestycji Imperial Green Park Villa przy ul. Truszkowskiego. W maju 2020 r. rozpoczęliśmy sprzedaż II etapu Imperial Green Park Villa, a we wrześniu 2021 r. – uruchomiliśmy etap III i IV. Pod koniec grudnia 2019 r. wystartował największy projekt mieszkaniowy zlokalizowany w Czyżynach przy ul. Nowohuckiej 46 - Imperial Citi Yes oferujący 289 mieszkań w metrażach 25-128 m2 i lokale usługowe. W maju 2021 r. ruszyła sprzedaż kameralnego budynku z 24 mieszkaniami na Ruczaju przy ul. Zalesie – Imperial Zalesie Corner House. Oprócz projektów mieszkaniowych zrealizowany został również projekt biurowy – Imperial Business Center przy ul. Wadowickiej 7 w Krakowie, który otrzymał pozwolenie na użytkowanie w sierpniu 2018 r. Budynek otrzymał 1. miejsce w kategorii U - budynki użyteczności publicznej w Plebiscycie Wystawy Architekci Małopolski 2017. Na VII piętrze biurowca znajduje się główna siedziba Spółki i Biuro Sprzedaży Mieszkań.
W jaki sposób deweloper może zagwarantować bezpieczeństwo klientom, kupującym mieszkania w Green Park Villa by Imperial?
Spółka Imperial Capital z o.o. realizując inwestycje deweloperskie jest zobowiązana do przestrzegania zapisów zawartych w ustawie o ochronie praw nabywców, potocznie zwaną ustawą deweloperską. Co oznacza, że praktycznie cały proces sprzedaży musi być prowadzony zgodnie z tą ustawą. Jednym z głównych zabezpieczeń dla każdego klienta jest rachunek powierniczy.
W jaki sposób działa otwarty rachunek powierniczy?
Spółka prowadząc sprzedaż mieszkań musi uruchomić w wybranym banku rachunek powierniczy. Kiedy klienci podpisują umowy deweloperskie dotyczące ich mieszkań, dla każdego z nich aktywowany jest indywidualny rachunek powierniczy, gdzie mają być dokonywane wszystkie wpłaty związane z daną transakcją. Przy otwartym rachunku powierniczym, zgromadzone środki są przekazywane Spółce dopiero po zakończeniu danego etapu inwestycji. Aby jednak tak się stało, za każdym razem sprawdza ten fakt uprawniony pracownik z banku, który posiada wiedzę z zakresu budownictwa. Wypłata może zostać wstrzymana, jeśli wykryje jakieś nieprawidłowości. Jeżeli wszystko zgadza się z harmonogramem prac, bank wypłaca transzę środków Spółce zgodnie z obowiązującą umową deweloperską. Warto podkreślić, że deweloper może dysponować środkami wypłacanymi z otwartego rachunku powierniczego tylko i wyłącznie w celu realizacji inwestycji, dla której prowadzony jest rachunek powierniczy. Środki, które są wypłacane, w pierwszej kolejności służą do spłacenia kredytu deweloperskiego. Tak skonstruowany proces przepływu środków, gwarantuje klientom maksymalną ochronę przy zakupie mieszkań.
Czy grunt na którym realizowana jest inwestycja jest własnością czy jest oddany w użytkowanie wieczyste?
Działki, na których realizowana jest inwestycja Imperial Green Park Villa, są własnością dewelopera, w związku z tym klient po umowie końcowej będzie również posiadał udział w gruncie, który będzie stanowić jego własność. W odróżnieniu od użytkowania wieczystego właściciel nieruchomości nie będzie ponosić żadnych innych kosztów poza podatkiem od nieruchomości.

Jak kupić mieszkanie?

 • Wybierasz Twoje nowe mieszkanie
  1
 • Jeśli potrzebujesz kredytu, spotkaj się z ekspertem ds. kredytów hipotecznych
  1a
 • Podpisujesz umowę deweloperską z pełnomocnikiem Spółki w Kancelarii Notarialnej
  2
 • Dokonujesz wpłat zgodnie z harmonogramem płatności na rachunek powierniczy
  3
 • Otrzymujesz informację od Spółki o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku, w którym znajduje się Twoje mieszkanie
  4
 • Podpisujesz protokół odbioru technicznego mieszkania
  5
 • Spotykasz się ponownie z pełnomocnikiem Spółki w Kancelarii Notarialnej w celu podpisania umowy przenoszącej na Ciebie własność mieszkania
  6
 • Otrzymujesz klucze zgodnie z protokołem zdawczo-odbiorczym mieszkania
  7
NOTUS Finanse

Barbara Twardowska

Dedykowany Ekspert ds. Kredytów Hipotecznych

tel. 785 992 462

Loading...